Octet Türkiye
Hakkımızda

Merkezi Avustralya, Sidney’de bulunan ticari finansman şirketi Octet, KOBİ’lerin işletme sermayesi finansmanında 100 yılı aşkın bir deneyimle faaliyet gösteriyor. 2008 global ekonomik kriziyle birlikte KOBİ’lerin finansal krediye ulaşmalarında oluşan boşluk üzerine KOBİ’lerin tedarik zincirlerini finanse etmek üzere dijital bir finansman ve ödeme portalını faaliyete geçirdi.

Octet, bugün Avustralya’da 4, Çin’de 2 ofise, Malta’da 1, Türkiye’de 1 iştirak şirketine sahip olmasının yanı sıra Tedarik Zinciri Finansman Portalını lisans anlaşması ile kullandırdığı banka ve finansal kurumlarla birlikte 72’yi aşkın ülkede işlem yapıyor. Şirket, işletmelere daha iyi iş yapabilmeleri ve büyümeleri için ihtiyaç duydukları araçları ve finansal imkanları sağlama misyonuyla operasyonlarını yürütüyor.

Global çapta 55 bini aşkın üyeye sahip olan Octet, ticaretin finansmanı konusundaki bilgi birikimi ve deneyimiyle, yerel ve global ticaret ve operasyonları kolaylaştırıyor, işletmelere en yüksek seviyede büyüme fırsatları sunuyor.

 

Octet Türkiye

Octet Türkiye, Avustralyalı Ticari Finansman Şirketi Octet’in MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Firmalar arası çevrimiçi bir tedarik zinciri ödeme portalı sunan şirket, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile BDDK’nın 26.01.2017/7222 no’lu kararı kapsamında aldığı lisansla ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Octet Türkiye ek olarak TCMB mevzuatına ve PCI-DSS standartlarına uyum sağlamaktadır.

Bugün Octet, Türkiye’de şirketlere çoklu banka platformunda güvenli yönetimi ve tedarik zinciri finansmanına ulaşım hizmeti veriyor. Çözümleriyle KOBİ’ler, büyük işletmeler ve bayi ağına sahip firmaların işlerini kolaylaştıran Octet Türkiye, satıcı için nakit akışını kısaltırken alıcı için de bu süreci uzatıyor.

Octet platformunun ticaret yapan tarafları arasında yanlış anlamalara ve sahtekârlığa olanak tanımayan güvenli altyapısı, kredi sağlayan bankalar için de şeffaflık sağlıyor. Octet üyeleri de çok sayıda banka ve tahsilat aracına güvenli ve kolay şekilde erişmenin farkını yaşıyor.

 

The Octet story

2020

Çoklu Bankalı DBS sistemi canlıya geçti

2019

7/24 İnternet Bankacılığı tahsilatı canlıya geçti

2018

• İş Bankası ile Octet Kart lansmanı yapıldı
• İlk ihracat işlemi gerçekleşti

2017

• BDDK Lisansını aldı
• İlk işlem gerçekleşti

2016

BDDK Lisansına başvurdu

2015

Octet Türkiye Kuruldu