Güvenlik
Bilgilendirmesi

Octet Express Ödeme Kuruluşu olarak kullanıcılarımızın sistemlerimizde bulunan tüm verilerinin güvenliğini sağlamak ana sorumluluklarımız arasında yer almaktadır.  Bu amaç doğrultusunda bilgi güvenliğine dair en güncel teknolojileri ve trendleri takip ederek sistemlerimizin en güncel güvenlik uygulamalarıyla korunması sağlıyoruz.  Verilerinizin güvenliği için;

  • American Express, Discover, JCB International, MasterCard and Visa tarafından ortaklaşa kurulan PCI Security Standards Council (PCI SSC) tarafından standartları belirlenen PCI-DSS Service Provider Level 1 sertifikasına sahibiz. Octet, bu sertifika kapsamında her yıl PCI SSC tarafından yetkilendirilmiş bağımsız bir kuruluş tarafından denetlenmektedir. Octet’in kartlı ödeme sistemleriyle ilgili tüm teknoloji alt yapısı, fiziksel güvenliği, operasyonel ve teknik süreçleri bu denetim kapsamında gözden geçirilmektedir.
  • Octet, TCMB’ye bağlı olarak faaliyet gösteren bir ödeme kuruluşudur. Bu kapsamda TCMB tarafından yetkilendirilmiş bağımsız denetim firmaları tarafından düzenli olarak bilgi sistemleri denetiminden geçmektedir. Bu denetim sonucu oluşturulan raporlar TCMB ile doğrudan paylaşılmaktadır.
  • Tüm sistemlerimiz üç aylık ve/veya yıllık periyotlarda güvenlik yazılımları ve bilgi güvenliği konusunda uzman bağımsız firmalar tarafından güvenlik testlerinden geçirilmektedir.
  • Tüm sistemlerimiz en gelişmiş ve güncel güvenlik donanımları ve yazılımları ile 7/24 korunmaktadır ve gözetim altında tutulmaktadır.
  • Sistemlerimiz üzerinde yapılan tüm değişiklikler sürekli olarak kayıt altında tutulmaktadır.
  • Kullanıcılarımız ile sistemlerimiz arasındaki tüm iletişim güncel şifreleme yöntemleriyle şifrelenmektedir.